Як намалювати пшеницю олівцем поетапно. Малювання "Хліб всьому голова" план-конспект заняття з малювання (старша група) на тему Овес малюнок олівцем

Пшениця - це однорічна злакова рослина, яка вирощується в більшості країн світу. З неї роблять борошно, крупи, макаронні та кондитерські вироби, навіть пиво, і це далеко не повний список. А намалювати пшеницю зовсім нескладно. Нижче ми розглянемо способи, як це зробити.

Як намалювати пшеницю олівцем: матеріали

Перш ніж приступати до малювання пшениці, підготуйте необхідні матеріали. Це прості олівці (краще за все взяти один твердий і один м'який), аркуш паперу, ластик і кольорові олівці (жовтий, світло-помаранчевий, зелений, коричневий), якщо ви хочете розфарбувати малюнок.

перший спосіб

Спочатку розглянемо один з найпростіших методів намалювати пшеницю поетапно, який підійде для малювання з дитиною.

  1. На аркуші паперу малюємо простим олівцем кілька злегка вигнутих вертикальних ліній. Їх кількість залежить від того, скільки ви хочете намалювати колосків.
  2. Навколо верхній частині одного з стебел намалюйте дев'ять кружечків.
  3. Тепер зробіть з кіл зерна, які схожі на краплі по формі. Таким же чином намалюйте зерна на інших стеблах.
  4. На кожному колоску малюємо по кілька вусиків. Їх повинно бути небагато, по 4-5 штучок на кожному колоску. Знизу стеблинок домальовували довгі і вузькі листя.

Тепер ви знаєте, як намалювати пшеницю простим способом, Можна спробувати більш складний метод. В кінці пшеницю розфарбуйте, використовуючи помаранчеві і жовті олівці для колосків і зелені для листя.

другий спосіб

Як намалювати пшеницю ще одним нескладним способом? Для цього також потрібно аркуш паперу, простий олівець і ластик.

Малюємо тонкі, злегка нахилені лінії. У верхній частині кожної лінії зображуємо колоски. Прорисовуємо по кілька зерняток з кожного боку і одне в самому верху. Зерна можуть бути як у формі крапельок, так і у вигляді маленьких овалів.

Проводимо товсті смуги з двох сторін колоса, а зверху малюємо кілька коротких ліній. Домальовували пару листочків поруч зі стеблами. Витираємо непотрібні лінії - і малюнок готовий. Можна домалювати ще кілька колосків і розфарбувати картинку за допомогою фарб або олівців, використовуючи жовтий і коричневий колір.

третій спосіб

Якщо ви хочете знати, як намалювати пшеницю трохи більш реалістично, то вам підійде цей метод.


Таким способом можна намалювати як один колосок, так і цілий сніп або навіть поле. Крім того, колоски можна трохи видозмінити, розмістивши, наприклад, зернятка на трохи більшій відстані один від одного, або домалювавши збоку додатковий ряд зерен.

Олена Баранова
«Колосок». Конспект НСД по ГО «Художньо-естетичний розвиток» (малювання) у старшій групі компенсуючого виду

проектувальний компонент.

Тема: « колосок» .

Інтеграція освітніх областей: художньо-естетичний розвиток, фізичне розвиток, мовне розвиток, пізнавальне розвиток, Соціально-комунікативний розвиток.

мета: Навчання дітей малювання колосканетрадиційної технікою «Примакивание».

завдання:

Корекційно-освітні: Розширити знання дітей про колоску, вчити малювати колосок гуашеві фарби, Передаючи особливості його будови, закріпити навички малюванняза допомогою примакивания ворсу пензлика, активувати в мові дітей прикметник (золотистий, іменник (Остья).

Корекційно-виховні: виховувати художній смак, Виховувати бажання допомагати іншим,

Корекційно-розвиваючі: розвивати слухове увагу, Мислення, дрібну моторику, розвивати почуття ритму, розвиватиестетичне сприйняття.

Устаткування і матеріали:

Театр м'якої іграшки (півник, мишенята, сонечко, іграшкова хатинка, іграшковий віник, натуральний пшеничний колосок, Мольберт, альбомні аркуші формату А4, гуаш золотиста, кисті двох видів (№6 і №2, стаканчики з водою, серветки (на кожну дитину, коровай.

Дитяча діяльність:

ігрова - гра «Коровай», Физминутку з мовним супроводом; комунікативна - питання-відповіді, гра «Коровай»; ізобразітельная- малювання; музикальная- спів пісні «Сонечко», «Коровай», Музично-ритмічні рухи в Физминутку «У землю сонечко попало»; пізнавально-ісследовательская- розглядання колоска, Двігательная- оволодіння основними рухами в грі «Коровай», сприйняття художньоїлітератури і фольклору: Слухання казки.

попередня робота: Читання українською народною казкою « колосок» , розглядання колосків, Розгляд ілюстрацій, перегляд мультфільму « колосок» , Розучування пісні «Сонечко», Розучування фізкультурної хвилинки «У землю сонечко попало», Гра в «Коровай».

організаційний компонент:

Підготовка до заняття:

5 баночок із золотистою гуашшю, 5 альбомних аркушів паперу, 5 серветок, 10 пензликів, 5 стаканчиків з водою.

Проведення занять відповідно до СанПіНом 2.4.1.3049-13 і здоров'язберігаючих технологій.

Тривалість безперервної безпосередньо освітньої діяльності- не більше 25 хвилин, в середині часу, відведеного на НОД, проведення фізкультхвилинки.

метод:

1) Наочний,

2) Словесний,

3) Практичний,

4) Ігровий.

прийоми: Загадка, гра, показ, пояснення.

мотивація:

Театр м'якої іграшки (Півник, мишенята).

Хід заняття:

Хлопці, подивіться до нас прийшли гості. Давайте з ними привітаємось.

Діти вітаються.

Можна нашим гостям присутнім у нас.

Діти дозволяють.

Сьогодні я хочу розповісти Вам казку. Хочете її послухати?

Діти погоджуються.

Добре. Тоді займайте будь-які вільні місця.

Жили-були два мишеняти, Круть і Верть, та півник Голосисте Шийка. Мишенята тільки і знають, що танцюють та грають, а півник спозаранку встане, всіх піснею збудить.

Давайте, хлопці, допоможемо нашому петушку розбудити сонечко.

Діти співають пісеньку і виконують руху :

Сонечко, сонечко, (Зображення руками сонечка)

Вугільної в віконце. (Зображення руками віконця)

На ребяток подивись, (руки в сторони)

Ти хлоп'ята посвіти! (Зображення руками ліхтариків)

Визирає сонечко.

Петушок:

Спасибі, хлопці, за допомогу! Піду я у двір підмітати.

Ой, що я знайшов! Але спочатку, відгадайте загадку:

Золотистий він і вусатий,

У ста кишенях сто хлопців.

Здогадалися?

Відповіді дітей.

Правильно, це колосок. Колір у нього золотистий. Ось вуса, ось кишеньки, а ось і хлопці зернятка (Показує). А ще, що є у колоска?

Відповіді дітей.

Покличу-ка я мишенят.

Круть, Верть! Дивіться, що я знайшов!

це колосок! Потрібно його обмолотити!

А хто його обмолотили?

Тільки не я!

Тільки не я!

Гаразд, я обмолочено!

Хлопці, давайте пограємо з Вами, згадаємо, що потрібно, щоб виросли колоски, А потім я обмолочено колосок.

Фізкультурна хвилинка «У землю зернятко попало» (Під музику музичного керівника):

1. В землю зернятко попало.

(Діти сідають навпочіпки, притискають голову до колін і закривають її руками)

2. Проростати на сонці стало.

(Діти піднімають руки вгору над головою, примовляючи:

«Золоте сонечко, ти зігрій нам зернятко!»

«Дощик, дощик, поливай! Буде хліба урожай! »)

(Діти витягують руки вперед, долонями вгору і «Бризкають»на себе водою.)

3. Дощик землю поливав, і паросточок підростав!

(Діти повільно встають).

4. До світла і тепла тягнувся (руки в сторони)

5. І красенем обернувся (Руки вперед).

6. Золоті колоски на вітрі гойдаються,

(Діти встають на носочки, піднімають прямі руки вгору, кисті рук опущені вниз).

7. Низько нахиляються.

(Діти махають піднятими вгору руками і засуджують:

«Поспєлов урожай! Приїжджай, прибирай!

(Нахили вниз)

Спасибі хлопці! А де мій колосок? У мене сьогодні іменини і я хотів спекти коровай!

вихователь:

Чи не переймайся, півник. Хлопці, давайте допоможемо петушку, намалюємо йому колоски.

Діти погоджуються і сідають за столи.

Давайте згадаємо, як треба сидіти, коли малюємо: «Сяду прямо не зігнуся, за роботу я візьмуся!»

Вихователь малює на мольберті і коментує.

Беремо велику пензлик в руку, занурюємо хвостик пензлика в воду, зайву крапельку віджимаємо про край стаканчика, набираємо гуаш на хвостик, занурюємо тільки хвостик, щоб пензлик не забруднити. Малюємо стебло знизу вгору, знаходимо середину стебла і ставимо крапку, від цієї точки вгору по різні бокистеблинки малюємо кишеньки, в яких знаходяться зернятка технікою «Примакивание». Згадуємо, як ми це робимо. Докладаємо хвостик пензлика до паперу і відразу ж прибираємо. Шльоп-шльоп-шльоп. Виходить рівний, гарний відбиток. І останній раз шлёпнем пензликом на самому верху колоска. Тепер беремо тонку пензлик і малюємо вусики у колоска, Акуратно між кишеньками. Вони називаються остья. А хто вже намалював остья, можна, можливо намалювати листочки.

Діти малюють (самостійна діяльність дітей, вихователь допомагає в міру необхідності, продовжувати індивідуальну кожній дитині і хвалить їх).

Хлопці, покладіть свої малюнки на один стіл! Нехай вони висохнуть!

Хлопці, що ми з Вами сьогодні робили?

Відповіді дітей.

Що є у колоска?

Відповіді дітей.

Як називаються вусики у колоска?

Відповіді дітей.

Петушок милується роботами дітей, хвалить хлопців і дякує їм за допомогу!

Сюрпризний момент:

Вдаються мишенята і приносять коровай!

Петушок, вітаємо тебе з іменинами! Це ми взяли твій колосок, Обмолотили його, віднесли на млин, намололи борошна, перетопилася піч, замісили тісто і спекли коровай для тебе!

Спасибі, мишенята!

Хлопці, давайте привітаємо півника і заспіваємо йому коровай!

Діти вітають півника і співають коровай (Під музику музичного керівника):

Як на Петіни іменини спекли ми коровай:

(Діти водять хоровод навколо півника)

Ось такий високий,

(Піднімають зімкнуті руки вгору)

Ось такий Ніжин,

(Діти сідаючи навпочіпки, опускають руки)

Ось такої ширини.

(Діти розходяться на ширину витягнутих рук, розтягуючи коло)

Коровай, коровай, кого любиш вибирай!

(Півник вибирає дітей, обходячи їх по колу)

Я, по правді, я за вами всіма, а ось (Ім'я обраного дитини)краще за всіх!

(Показує на одного з дітей в колі).

Обраний дитина і півник танцюють в колі. Гра повторюється, поки всі діти не станцюють.

Півник і мишенята короваєм пригощають дітей і прощаються з ними.

рефлексивний компонент:

Мета і завдання були досягнуті, діти були активні, їм все сподобалося. Продуктивний вид діяльності - малюванняможна було замінити на ліплення.

література:

1. Ликова І. А Образотворча діяльність в дитячому садку.

2. Українська казка « колосок» .

3. Малова В. В. конспектизанять по духовно моральному вихованню дошкільнят на матеріалі російської народної культури.

4. Аверіна І. Е. Фізкультурні хвилинки у дитячому садку.

Урок присвячується всім ботанитися і ненажерам. Ви побачите як малювати пшеницю олівцем поетапно. Природно малювати ціле я не збираюся, зате покажу кілька колосків:

Пшениця це їстівна трава. З неї роблять багато смакоти: хліб, макарошки, солодощі, пиво та інші благородні напої. Так що її люблять і дорослі і діти. Правда, вирощувати, молоти, і обробляти ніхто не любить, але це вже зовсім інша розмова. Щоб зобразити колосок пщеніца треба багато терпіння і уважності. Особливою техніки зображення тут немає, тим більше не потрібно дотримуватися пропорції. Видів і сортів пшениці настільки багато, що вона сама навіть не знає який виросте. З іншого боку треба зробити красиво, повторюйте за мною.

Як намалювати пшеницю олівцем поетапно

Крок перший. Робимо начерк, у вигляді очерету. Крок другий. Додаємо кругленькі форми, схожі на. Крок третій. Поправляємо контури, додаємо вусики. Крок четвертий. Додамо штрихування і великі вусики. Готово: Спробуйте зобразити ще такі рослини.

Муніципальне бюджетне дошкільний освітня установа дитячий сад №15 »Ялинка»

К о н с п е к т ОД

Тема: «Нетрадиційна техніка малювання: стусан ватною паличкою»

Педагог: Котлярова Е.Е.

п.Балтійскій

2016 рік

програмне зміст

мета:

познайомити учнів з нетрадиційною технікою малювання стусаном.

завдання:

освітні:

    формувати вміння малювати гуашшю, використовуючи стусан (ватяна паличка);

    продовжувати розвивати вміння наносити малюнок по всій поверхні;

    передавати в малюнку особливості зовнішнього виглядупшеничного колоса;

    розширювати уявлення про злакових культурах

    допомогти в засвоєнні і застосуванні даної методики в своїй творчості;

    розширити запас знань про різноманіття колірних відтінків.

виховні:

Розвивати в дітях почуття краси, художній смак, творчість;

Виховувати дбайливе ставлення до природи.

Корекційно-розвиваючі:

Розвивати пам'ять, увагу, окомір, уяву і сприйняття навколишнього світу, естетичний смак.

матеріал :

    Ватна паличка

    густа гуаш;

    аркуші паперу будь-якого кольору і розміру;

    тонка, біляча пензлик;

    невеликий аркуш паперу;

    підставка під пензлика;

    баночка з водою;

    серветка;

    простий олівець;

    клейонка для столу.

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТТЯ.

Привіт хлопці! На початку заняття давайте відгадає загадку:

Виріс в полі дім,

Повна хата зерном.

Стіни позолочені,

Ставні забиті.

Ходить будинок ходуном

На стовпі золотом.

(Правильно це колосок)

Давайте згадай, що ми знаємо про пшеничному колосі.

Відповіді дітей.

Пшениця - рід трав'янистих, в основному однорічних, рослин сімейства Злаки, або Тонконогі, ведуча зернова культура в багатьох країнах.

Отримана із зерен пшениці борошно йде на випікання хліба, виготовлення макаронних і кондитерських виробів. Пшениця також використовується як кормова культура.

Я пропоную вам сьогодні намалювати колосок пшениці в новій для нас техніці малювання. А називається вона метод стусана. Перед малюванням давайте виконаємо зарядку.

Фізкультурна хвилинка «У землю зернятко попало» (під музику музичного керівника):

1. В землю зернятко попало.

(Діти сідають навпочіпки, притискають голову до колін і закривають її руками)

2. Проростати на сонці стало.

(Діти піднімають руки вгору над головою, примовляючи:

«Золоте сонечко, ти зігрій нам зернятко! »

«Дощик, дощик, поливай! Буде хліба урожай! »

(Діти витягують руки вперед, долонями вгору і «бризкають» на себе водою.)

3. Дощик землю поливав, і паросточок підростав!

(Діти повільно встають).

4. До світла і тепла тягнувся (руки в сторони)

5. І красенем обернувся (руки вперед).

6. Золоті колоски на вітрі гойдаються,

(Діти встають на носочки, піднімають прямі руки вгору, кисті рук опущені вниз).

7. Низько нахиляються.

Діти махають піднятими вгору руками і примовляють:

«Поспєлов урожай! Приїжджай, прибирай!

(Нахили вниз)

Пояснення способу роботи.

Подивіться у вас на листочках намальовані гілочки, але це ще не колоски щоб вийшли колоски потрібно намалювати зернятка, візьмемо ватяну паличку трьома пальцями, як пензлик. Опустимо її в гуаш. (Вихователь показує). Подивіться у мене на паличці зовсім мало фарби, її треба трохи. А зараз прімаківаем паличку до паперу, тримаємо трохи нахиливши. Зверніть увагу, в воду ми паличку не опускаємо. Ось таким чином ми намалюємо з однієї й іншої сторони зернятка.

Як правильно малювати в цій техніці? Я буду показувати, а ви повторите за мною, спочатку без фарби. Спочатку робимо стусани по лінії зліва, не залишаючи проміжку між стусанами. Потім справа.

Ось наше заняття підійшло кінця. Давайте помилуємося виконаними роботами, подивіться, яка пшеничне поле у ​​нас вийшла.

Управління загальної освіти

Ртищівського району Саратовської області

Муніципальне дошкільний навчальний заклад
« Дитячий садок№12 «Зірочка». Г. Ртищево Саратовської області »

конспект малювання

Тема; «Хліб - всьому голова»

Вихователь: Коломієць В.Е.

2016

Конспект малювання «Хліб - всьому голова»

мета: Навчити дітей нетрадиційним способам малювання пшеничного колоса.

Розширити і поглибити знання дітей про пшеничному колосі, його зовнішній вигляд.

закріпити навички малювання за допомогою ворсу пензлика.

- підвищувати мотивацію образотворчої діяльності через усвідомлення її моральної значимості; удосконалювати загальну і дрібну моторику.

Активізувати у мові дітей прикметники (жовтий, колючий, золотистий).

Виховні завдання:виховувати самостійність і цілеспрямованість в роботі, вміння доводити розпочату справу до кінця, акуратність при роботі з фарбами. Виховувати дбайливе ставлення до хліба.

хід заняття

вихователь розповідає давню легендупро хлібному колосі:

У далекі часи, коли сам Бог ходив по землі, життя людей була легкою і ситій. Круглий рік стояло літо. Коли потрібно йшов дощик, коли потрібно - світило сонце. У лісах росли плодові дерева. Звірі були смирними, і все годувалися травою. Люди не знали ні хвороб, ні бід, ні голоду. Хлібний колос був дуже великим - стебла майже не було, зерна починалися від самої землі, і кожне зерно було розміром з біб. Хліба було так багато, що його ніхто не цінував. Один раз Бог ходив по землі і побачив, як мати подтерлась окрайцем щойно спеченого хліба обмарал дитини і при цьому відмовила в їжі мандрівникові. Бог розсердився, піднявся на небо і позбавив людей хліба. Стала земля як камінь, річки висохли, трава зів'яла. Настав голод. Тоді кішка і собака пішли до Бога просити хліба. Той зглянувся і виділив на котячу і собачу долю маленький колос на довгому стеблі. Бог зробив так, що літо стало займати тільки половину року. Зима - для людей, а літо - для звірів. Люди, випікаючи свіжий хліб, перший шматок віддавали кішкам і собакам. А тепер скажіть, чому вчить легенда?

вихователь: хлопці, відгадайте загадку, «виріс в поле будинок, повна хата зерном» (колос). Ось колосок у нас сьогодні в гостях, давайте розповімо, що ми про нього знаємо. Де росте колосок? Які рослини ще ростуть в поле, у яких є колоски?

діти: пшениця, жито, ячмінь.

вихователь: хлопці, давайте подивимося на картинку, де зображено поле пшениці. Що знаходиться на колоску?

діти: зерна (вихователь демонструє натуральний пшеничний колос)

Физкультминутка

В землю зернятко попало (діти присідають),

Проростати на сонці стало (руки над головою).

Дощик землю поливав, і паросточок підростав (діти повільно встають).

До світла і тепла тягнувся, і красенем обернувся.

вихователь: діти, давайте сядемо за стіл і спробуємо намалювати пшеничне поле (на початку малюємо стеблинка, а потім промаківанія ворсу пензлика.

Вихователь просить дітей уявити, що він - колосок, а вони - зернятка. Діти повільно збираються в гурток на килимі, в центрі знаходиться вихователь.

Хлопці, скажіть, що роблять з пшеничних зерен? (Борошно різних сортів)